Jak wyczyścić pęsetę z kleju?
Jak wyczyścić pęsetę z kleju?

Podczas pracy stylistki rzęs styczność pęsety z klejem jest codziennością. Ze względu na to, że idealna pęseta jest precyzyjnie chwytna, nie może się na niej znaleźć zaschnięty klej czy grudki i pozostałości kleju.

Jak czyścić pęsetę, aby służyła nam lepiej i dłużej?

Jak wyczyścić pęsetę po stylizacji rzęs?

 

Wielokrotnie spotkaliśmy się z informacją, że pęsetę należy czyścić pilniczkiem. Nic bardziej mylnego. Pilniczek niszczy pęsetę i skraca jej żywot. Co więcej – przy pierwszym razie zetknięcia pęsety z pilniczkiem może być ona praktycznie nie do odratowania.

Pęsetę czyśmy na dwa sposoby – używając debondera (to recepta na klej, nie tylko na pęsecie, ale gdziekolwiek Wam on nie spadnie) oraz używając acetonu (to sposób głównie na pęsety, ponieważ niektóre powierzchnie czy sprzęty może on uszkodzić).

Pęsetę czyścimy po każdej stylizacji. Musimy to wykonać jak najszybciej, ponieważ pozostawienie kleju na pęsecie spowoduje jego zaschnięcie, które trudniej będzie nam usunąć.

 

Jak używać debonder?

Najlepiej sprawdza się do pęset, które nie mają rowków. Debonder posiada pędzelek podobny do tych w lakierach do paznokci. Należy wtedy takim pędzelkiem posmarować pęsetę, poczekać chwilę, a następnie rozpuszczony klej wytrzeć w chusteczkę. Debonder sprawdzi się również do czyszczenia pęset z rowkami, należy tylko zwrócić szczególną uwagę na to, czy debonder dotarliśmy we wszystkie rowki równomiernie.

 

Do czyszczenia pęset z rowkami można użyć acetonu. Należy włożyć zabrudzoną pęsetę do acetonu, odczekać (proces też może trwać ok 1 minuty), a następnie wytrzeć pęsetę w chusteczkę.

 

Tylko tak wyczyszczone pęsety będą długo służyły do przedłużania rzęs. Po każdej stylizacji tak wyczyszczone pęsety mogą być używane z zachowaniem swojej chwytności oraz styku. Prawidłowo pęseta nie powinna przepuszczać żadnych rzęs, dlatego tak ważne jest dbanie o nią w profesjonalny sposób.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl